EDU-INVEST Sp. z o.o.
ul. Sportowa 3 (przy szkole)
05-506 Lesznowola

tel: 509 99 66 20
tel: 537 955 944

Przedszkole

Z wielką przyjemnością informujemy, że decyzją Kapituły Centralnego Biura Certyfikacji Krajowej Niepubliczne Przedszkole Edu-Bajkolandia zostało Laureatem Godła PRZEDSZKOLE ROKU 2016. Jesteśmy zatem w gronie najlepszych placówek oświatowych w Polsce. Nasze Przedszkole zostało wyróżnione dzięki zaangażowaniu w prace dydaktyczne i kształtowaniu wizerunku placówki bogatej w wartości. Do naszego sukcesu znacząco przyczyniła się kadra zarządzająca oraz pasja i pedagogiczny profesjonalizm.

Bogata ponadprogramowa oferta edukacyjna. Autorski program “Mały Matematyk”. Angielski 4 x w tygodniu. Szeroki wybór zajęć dodatkowych. Nauka przez zabawę i uśmiech. Nielimitowane zdrowe posiłki z własnej kuchni. Duży plac zabaw z piękną natura. W dniu urodzin każde dziecko otrzymuje od Edu-Bajkolandii bajkowy TORT URODZINOWY, by wspólnie świętować ten piękny dzień.

Drodzy Rodzice,

czy wybierając placówkę edukacyjną dla Waszej pociechy, świadomie podejmujecie decyzje zapisując dziecko do PRZEDSZKOLA / PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO?

Różnice tych placówek są bardzo duże i mogą m. in. zaważyć na rozwoju Waszych dzieci. Pamiętajmy, że do 6 roku życia, dziecko ma absorbujący umysł, uczy się poprzez absorbcję bodźców ze środowiska, zatem należy przygotować mu odpowiednie otoczenie dostosowane do poszczególnych etapów jego rozwoju, by nastąpiło uwolnienie jego badawczo-eksperymentalnej i twórczej energii.

PUNKTY PRZEDSZKOLNE podlegają odmiennym przepisom niż PRZEDSZKOLA PUBLICZNE I NIEPUBLICZNE. Wybierając przedszkole a nie punkt przedszkolny macie nie tylko gwarancję zatrudnionej w nim kadry z uprawnieniami do nauki dzieci w wieku przedszkolnym ale również posiadania certyfikowanej jakości wyposażenia przedszkola od zabawek po drewniane mebelki wykonane z naturalnych surowców.

PRZEDSZKOLA NIEPUBLICZNE funkcjonują na prawach przedszkoli publicznych są zatem obowiązane tymi samymi restrykcjami. Przechodzą szczegółową kontrolę: Sanepid-u, przeciwpożarową, odbiór budowlany czy inspekcji pracy. Instytucje te weryfikują bezpieczeństwo Waszych pociech w przedszkolach narzucając np. blok żywieniowy, ilość wpadającego światła w pomieszczeniach czy nowoczesny system wentylacji z rekuperacją, zapewniającą ciągłą cyrkulację powietrza w budynkach przedszkolnych. PUNKTY PRZEDSZKOLNE nie są zobowiązane do spełnienia tych wszystkich tak istotnych kwestii. Dodatkowo najczęściej w punktach przedszkolnych tworzenie grup jest dowolne, co powoduje że dzieci dwuletnie przebywają w tej samej grupie co dziecko pięcioletnie. Takie łączenie dzieci utrudnia przeprowadzenie procesu edukacyjnego – trudno dobrać jest treść i formę by dotrzeć do tak zróżnicowanej grupy. W przedszkolach dzieci mają szanse na integrację z dziećmi z innych grup, co oswaja je ze współpracą zarówno w ramach małego zespołu jak i większego. Czy zatem te miłe “ciocie” z punktów przedszkolnych najczęściej położonych blisko domu są dobrym wyborem, biorąc pod uwagę najważniejszy okres edukacyjny dziecka?

Polecamy zatem sprawdzenie czy pod nazwą PRZEDSZKOLA nie kryje się oficjalnie PUNKT PRZEDSZKOLNY. Wykaz przedszkoli oraz punktów przedszkolnych w naszej gminie znajduje się na stronie Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych w Lesznowoli:

LOGO_BAJKOLANDIA (2)

EDU-INVEST Sp. z o.o.
ul. Sportowa 3 (przy szkole)
05-506 Lesznowola