EDU-INVEST Sp. z o.o.
ul. Sportowa 3 (przy szkole)
05-506 Lesznowola

tel: 509 99 66 20
tel: 537 955 944

O nas - Żłobek

” Każdego dnia mów dziecku,
że może, że potrafi, że jest dobre.”
Janusz Korczak

Zaświadczenie NR 1/107/Ż – wpisany do rejestrów żłobków w Gminie Lesznowola

Nasz żłobek powstał, ponieważ chcieliśmy stworzyć wyjątkowe miejsce dla Maluchów z naszej okolicy. Takie, w którym dziecko będzie czuło się bezpiecznie, szczęśliwie. My chcemy zapewnić mu dogodne warunki do rozwoju i pełną opiekę,  podczas gdy Ty jako rodzic będziesz w pracy. Pragniemy ponadto rozwijać w dzieciach samodzielność, poczucie własnej wartości, to że jest ważny, dobry i kochany. Każdy maluszek w naszej placówce jest traktowany indywidualnie .

W naszym żłobku znajdujemy czas na wszystkie aktywności jakimi dzieci powinny być stymulowane w ciągu całego dnia. Mamy czas na zabawę, malowanie, ćwiczenie wyobraźni podczas czytania bajek, śpiewy, tańce wspólne posiłki i oczywiście odpoczynek. Stworzenie stałego rytmu dnia pomaga dzieciom zaspokoić ciekawość poznawczą, ale przede wszystkim dają im poczucie bezpieczeństwa i stałości.

W pracy wychowawczej wspieramy rozwój społeczny – emocjonalny, poznawczy, ruchowy. Naszym najważniejszym celem jest nauczenie dzieci pracy w grupie i rozwijać w nich umiejętności komunikacyjne. Każdy Maluszek ma szansę zaistnieć i zostać doceniony zarówno przez opiekuna jak i przez rówieśnika, co zdecydowanie pomaga w budowaniu poczucia własnego „ja”.

W naszej placówce staramy się, aby dziecko jak najmniej odczuło rozłąkę ze swoimi rodzicami. Dążymy do  stworzenia   choć małej namiastki domu.

Nasza SALA ŻŁOBKOWA posiada całkowicie nowe wyposażenie gwarantując dzieciom wszystko czego potrzebują do prawidłowego rozwoju. Bez wyjątku na twarzy każdego dziecka wywołuje uśmiech nasz BASEN Z PIŁKAMI, dlatego nie mogło go zabraknąć. Nasi wychowankowie cały czas mają go do swojej dyspozycji, mogąc zanurzyć się w kolorowych piłeczkach jak rybki w wodzie, a jego niskie boki ułatwiają bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z niego. Basen jest przyjemny w dotyku, miękki, wygodny i sprężysty, wykonany z gęstej, wysokiej jakości i odpornej na deformację pianki. To w pełni bezpieczny, pozbawiony substancji szkodliwych meditap. Nie ma w nim ftalanów, ani jakiegokolwiek innego rodzaju substancji toksycznych dlatego dzieci mogą się w nim czuć całkowicie bezpiecznie. Jego kolorystyka zachęca dzieci do zabawy, podobnie jak jego kształty przypominające rybki.

Dla dzieci spragnionych wypraw mamy wygodne, miękkie i spręzyste AUTKA BUJAKI, które służą do rozmaitych zabaw.

Kolorowe aplikacje na ścianach KROKODYLA czy SŁONIA stanowią nie tylko dekoracje Sali, ale pełnią również funkcję paneli manipulacyjnych usprawniających motorykę rąk dzieci.

Dla najmłodszych chcących poćwiczyć siadanie, raczkowanie czy wstawanie mamy przytulny dobrze amortyzujący kojec, w którym mogą spokojnie poczuć siłę własnych mięśni.

Nasi wychowankowie już od najmłodszych lat uczą się prawidłowej postawy. Zapewniamy im stabilne i wygodne krzesełka, dzięki którym przybierają właściwa postawę a wyprofilowane siedziska eliminują ucisk pod kolanami w trakcie siedzenia. Ergonomiczny do nich stolik w kształcie podkowy idealnie sprawdza się do opieki milusińskich.

EDU-INVEST Sp. z o.o.
ul. Sportowa 3 (przy szkole)
05-506 Lesznowola

tel.: 509 99 66 20
tel.: 537 955 944