„Zbieramy kasztany, robimy w nich dziurki, a wtedy je można nawlekać na sznurki.”

03.10.2019r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „ Najwspanialsze miejsca na Ziemi” –„Kambodża – Świątynie Angkor ”.

08.10.2019r. – Zapraszamy dzieci  z grup: „Liski”, „Jeżyki”, „Misie”, „Owieczki”, „Sówki”, „Koniczynki” na wycieczkę do  „Wioski żywej archeologii” w Warszawie. Wyjazd godz. 7.40 powrót godz. 12.00.  Tego dnia śniadania dla grup wyjeżdżających nie będzie w przedszkolu, zabierzemy prowiant ze sobą. Koszt wycieczki wynosi 40 zł.

 10.10.2019r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „Coś z niczego” , realizacja projektu „Kreatywny Przedszkolak”– dzieci będą miały okazję do rozwijania kreatywności , podczas wykonywania  „Jesiennych mandali”, prosimy o przyniesienie darów jesieni.

 11.10.2019r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „W świecie zawodów – kim będę jak dorosnę” – Naszym gościem  będzie Pan  mechanik samochodowy, który opowie dzieciom o swoim zawodzie . Początek spotkania godz. 9.30.

15.10.2019r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu „Profesor Ciekawski”- dzieci poznają w przystępny dla nich sposób tajniki chemii i fizyki - „Ciecz nienewtowska”.

 17.10.2019r. – Zajęcia edukacyjne z cyklu  „Mały kucharz”  - dzieci przygotują  pyszne „Bruschetta”.

 21.10.2019r. -  Zajęcia  wspomagające rozwój kompetencji społeczno – emocjonalnych u dzieci, pomagające nawiązać relacje koleżeńskie, ułatwiające współpracę, uczące komunikacji, oraz rozwiązywania problemów, wg. Programu Stanford Hormony – „Odnajdujemy podobieństwa i doceniamy różnorodność”.

 22.10.2019r. – Tego dnia nasze przedszkole odwiedzą psycholog i pedagog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piasecznie, w celu dokonania obserwacji dzieci . O ewentualnych wskazaniach dotyczących dalszych obserwacji lub do diagnozy dziecka w Poradni, zostaną Państwo poinformowani przez wychowawców grupy.

 23.10.2019r. –  W tym dniu dzieci z grup „Liski” i „Jeżyki”, dołączą do braci przedszkolnej, zostaną pasowane na przedszkolaków. Z tej to okazji zapraszamy wszystkie dzieci na „Spotkanie z iluzją”. Początek godz. 9.00. Tego dnia śniadanie dla dzieci z grup: „Tygryski”, Jeżyki”, „Liski”, „Misie” rozpocznie się o godz. 8.20, a dla grup: „Owieczki”, „Sówki”, „Koniczynki godz.8.40.

 29.10.2019r. – Obchodzić będziemy „Święto Dyni” – każda grupa najpiękniej jak potrafi udekoruje swoją dynię.

 31.10.2019r. – Zapraszamy wszystkie dzieci na „Dyniowy bal”– mile widziane przebrania. Początek zabawy godz.9.30. – „Tygryski”, „Liski”, „Jeżyki”, godz. 10.30 – „Misie”, „Owieczki”, „Sówki”, „Koniczynki”.

 

 

Obrazki